  • B82442A1103K000
B82442A1103K000
advertisement
Manufacturer No:
B82442A1103K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82442A1103K000
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
B82442A1103K000
Description:
Quantity:
In Stock : 16014
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82442A1103K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Supplier Device Package
    2220 (5650 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SIMID
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.197W 5.60mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    690mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    168mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm