  • B82442H1184K
B82442H1184K
advertisement
Manufacturer No:
B82442H1184K
HK JDW NO:
3410-B82442H1184K
Package:
2220
Datasheet:
Description:
B82442H1184K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82442H1184K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    B82442H
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Flame Retardant
  • Current Rating
    270mA
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    180 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Max DC Current
    270mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.4MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.24Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    180 µH
  • DC Current
    270mA
  • Height
    5.3mm
  • Length
    5.6134mm
  • Width
    5.0038mm