  • B82442H1473K000
B82442H1473K000
advertisement
Manufacturer No:
B82442H1473K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82442H1473K000
Package:
Datasheet:
B82442H1473K000
Description:
Quantity:
In Stock : 2492
Step5Bar-code shipping tag
B82442H1473K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    680mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Silver (Ag) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.3mm
  • Construction
    Flame Retardant
  • Current Rating
    340mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    480mA
  • Frequency - Self Resonant
    8.5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    680mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    47 μH
  • DC Current
    480mA
  • Length
    5.9mm