  • B82468A4153M
B82468A4153M
advertisement
Manufacturer No:
B82468A4153M
HK JDW NO:
258-B82468A4153M
Datasheet:
B82468A4153M
Step5Bar-code shipping tag
B82468A4153M
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    B82468A4
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    TIN OVER NICKEL
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    590mA
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    550mOhm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    700mA
  • Rated Current-Max
    0.59A
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm