  • B82472-G6682-M
B82472-G6682-M
advertisement
Manufacturer No:
B82472-G6682-M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B82472-G6682-M
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
B82472-G6682-M
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    7.5mm
  • Current Rating
    2.15A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.7A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    40mOhm
  • DC Current
    2.15A
  • Height Seated (Max)
    3.5052mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    7.2898mm