  • B82475M1333M
B82475M1333M
advertisement
Manufacturer No:
B82475M1333M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82475M1333M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
B82475M1333M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82475M1333M
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.5A
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.6A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    120mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • Height Seated (Max)
    5.7912mm
  • Length
    10.3886mm
  • Width
    9.398mm