  • B82477P4562M000
B82477P4562M000
advertisement
Manufacturer No:
B82477P4562M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82477P4562M000
Package:
Nonstandard
Datasheet:
B82477P4562M000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82477P4562M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B82477P4
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    7.15A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    5.6μH
  • DC Resistance (DCR)
    12.5mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    8.3A
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm