  • B82559A0222A013
B82559A0222A013
advertisement
Manufacturer No:
B82559A0222A013
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82559A0222A013
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15538
Step5Bar-code shipping tag
B82559A0222A013
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    2.599991g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    4.2Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    11mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    15A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    15A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.2mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    2.15 μH
  • DC Current
    15A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT: 10%
  • Height
    4.95mm
  • Length
    13.2mm
  • Width
    11mm