  • B82559A112A13
B82559A112A13
advertisement
Manufacturer No:
B82559A112A13
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82559A112A13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
B82559A112A13 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82559A112A13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    2.599991g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    11mm
  • Current Rating
    20A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1.1 μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    20A
  • Current - Saturation
    20A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.2mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    20A
  • Height
    4.95mm
  • Height Seated (Max)
    4.953mm
  • Length
    13.2mm
  • Width
    10.6934mm