  • B82731H2351A30
B82731H2351A30
advertisement
Manufacturer No:
B82731H2351A30
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B82731H2351A30
Package:
Datasheet:
Description:
Common Mode Chokes Dual 100mH 10kHz 350mA 4.5Ohm DCR Thru-Hole Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82731H2351A30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    50%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    20mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Inductance
    100 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.5Ohm
  • DC Current
    350mA
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    350mA
  • Height
    15.494mm
  • Length
    21.0058mm
  • Width
    21.0058mm