  • B82789C223N2
B82789C223N2
advertisement
Manufacturer No:
B82789C223N2
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82789C223N2
Description:
B82789C223N2 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 5978
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82789C223N2
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    50%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    500mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Depth
    3.5mm
  • Current Rating
    250mA
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    42V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Inductance
    22 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    250mA
  • Max DC Current
    250mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    580mOhm
  • Inductance Tolerance
    -30%
  • DC Current
    250mA
  • RMS Current (Irms)
    250mA
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    250mA
  • Voltage - Test
    250V
  • Height
    3mm
  • Length
    5.2mm
  • Width
    3.2004mm