  • B82791G2701N001
B82791G2701N001
advertisement
Manufacturer No:
B82791G2701N001
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82791G2701N001
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
B82791G2701N001
Description:
Fixed Inductors RING CORE CHOKE 2X4.7MH 0.70A
Step5Bar-code shipping tag
B82791G2701N001
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1999
  • Series
    B82791
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.689W 17.50mmx17.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Voltage - Rated AC
    42V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    440mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    700mA
  • Inductance @ Frequency
    4.7mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.315 8.00mm