  • B82793C0513N201
B82793C0513N201
advertisement
Manufacturer No:
B82793C0513N201
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82793C0513N201
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
B82793C0513N201
Description:
Common Mode Chokes Dual 51uH 100kHz 800mA 140mOhm DCR SMD Automotive Blister T/R
Step5Bar-code shipping tag
B82793C0513N201
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B82793
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.236W 7.10mmx6.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Voltage - Rated AC
    42V
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    140mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    800mA
  • Inductance @ Frequency
    51μH @ 100kHz
  • Height (Max)
    0.189 4.80mm