  • B84142C0180S081
B84142C0180S081
advertisement
Manufacturer No:
B84142C0180S081
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B84142C0180S081
Package:
Datasheet:
B84142C0180S081
Step5Bar-code shipping tag
B84142C0180S081
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B84142C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Converter
  • Voltage - Rated DC
    1500V 1.5kV
  • Termination Style
    Terminal Post
  • Approval Agency
    cUL, cUR, UL,UR
  • Configuration
    Two Stage
  • Current
    180A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    50Hz~60Hz