  • B84144A0036R120
B84144A0036R120
advertisement
Manufacturer No:
B84144A0036R120
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B84144A0036R120
Package:
Datasheet:
B84144A0036R120
Description:
Power Line Filter 50Hz/60Hz 36A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
B84144A0036R120
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Terminal Block
  • Current Rating
    36A
  • Approval Agency
    UL; CUL; ENEC-10
  • Physical Dimension
    L230.0XB90.0XH60.0 (mm)/L9.055XB3.543XH2.362 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Filter Type
    THREE PHASE EMI FILTER
  • Current Rating (Max)
    36A
  • Rated Voltage
    300V
  • Leakage Current (Max)
    3.5mA
  • High Pot
    2720 V
  • Height
    60mm
  • Length
    90mm