  • B84144A0050R000
B84144A0050R000
advertisement
Manufacturer No:
B84144A0050R000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B84144A0050R000
Package:
Datasheet:
Description:
EPCOS B84144A0050R000 FILTER, 4 PHASE, 4X50A, 440V/250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B84144A0050R000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Termination
    Quick Connect
  • Voltage - Rated DC
    440V
  • Depth
    156mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    50A
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Approval Agency
    UL; CSA; EN
  • Physical Dimension
    L166.0XB126.0XH91.0 (mm)/L6.535XB4.961XH3.583 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Max Voltage Rating (AC)
    440V
  • Filter Type
    THREE PHASE EMI FILTER
  • Current Rating (Max)
    50A
  • Rated Voltage
    250V
  • Leakage Current (Max)
    6mA
  • High Pot
    2700 V
  • Height
    91mm
  • Length
    216mm