  • BAS70-04Q-7-F
BAS70-04Q-7-F
advertisement
Manufacturer No:
BAS70-04Q-7-F
HK JDW NO:
233-BAS70-04Q-7-F
Datasheet:
BAS70-04Q-7-F
Step5Bar-code shipping tag
BAS70-04Q-7-F
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Number of Elements
    2
  • Power Dissipation-Max
    0.2W
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 50V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 15mA
  • Forward Current
    70mA
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~125°C
  • Output Current-Max
    0.07A
  • Current - Average Rectified (Io)
    70mA DC
  • Max Reverse Voltage (DC)
    70V
  • Average Rectified Current
    70mA