  • BB-MDR-10-12
BB-MDR-10-12
advertisement
Manufacturer No:
BB-MDR-10-12
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-BB-MDR-10-12
Package:
Datasheet:
BB-MDR-10-12
Description:
Quantity:
In Stock : 16609
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BB-MDR-10-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    MDR-10 (10W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx0.89W x 3.54 H 100.0mmx22.5mmx90.0mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, TUVgs
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    840mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC