  • BBSY00100505100Y00
BBSY00100505100Y00
advertisement
Manufacturer No:
BBSY00100505100Y00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
HK JDW NO:
156-BBSY00100505100Y00
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
EMI BEAD FILETER
Step5Bar-code shipping tag
BBSY00100505100Y00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    25mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Impedance @ Frequency
    10Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.024 0.60mm