  • BD48L59G-TL
BD48L59G-TL
advertisement
Manufacturer No:
BD48L59G-TL
HK JDW NO:
687-BD48L59G-TL
Datasheet:
BD48L59G-TL
Description:
3 Terminals Voltage supervisorBD48Lxx Series 1 Channels
Purchasing and Inquiry
BD48L59G-TL Overview
BD48L59G-TL Features
Voltage Detector type
BD48L59G-TL Applications
There are a lot of ROHM Semiconductor BD48L59G-TL Voltage Supervisors applications.
  • Network equipment
  • Satellite navigation
  • Stable power system
  • Consumer electronics
  • Embedded computing
  • Data storage applications
  • FPGA design
  • Personal computers
  • Automotive permanent magnet synchronous motors
  • Power distribution systems of ICU
Step5Bar-code shipping tag
BD48L59G-TL
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    5.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.92mm