  • BD49K40G-TL
BD49K40G-TL
advertisement
Manufacturer No:
BD49K40G-TL
HK JDW NO:
687-BD49K40G-TL
Description:
3 Terminals BD49 Voltage supervisor BD49Kxx Series 1 Channels Min 2.3V Max 6V
Quantity:
In Stock : 45
Step5Bar-code shipping tag
BD49K40G-TL
    Select All
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BD49Kxx
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Voltage Detector
  • Additional Feature
    DETECTION VOLTAGE IS 4.0V
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    BD49
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Operating Supply Current
    900nA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Accuracy
    1 %
  • Voltage - Threshold
    4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.92mm