  • BDS2A1001M0J
BDS2A1001M0J
advertisement
Manufacturer No:
BDS2A1001M0J
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-BDS2A1001M0J
Package:
SOT-227-2
Datasheet:
BDS2A1001M0J
Description:
RES CHAS MNT 1M OHM 5% 100W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BDS2A1001M0J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SOT-227-2
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2011
  • Series
    BDS, CGS
  • Size / Dimension
    1.496Lx1.004W 38.00mmx25.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    100W
  • Lead Style
    M4 Threaded
  • Coating, Housing Type
    Epoxy Coated
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm