  • BDS2A100330RK
BDS2A100330RK
advertisement
Manufacturer No:
BDS2A100330RK
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-BDS2A100330RK
Package:
SOT-227-2
Datasheet:
BDS2A100330RK
Description:
Resistor;Thick Film;Res 330 Ohms;Pwr-Rtg 100 W;Tol 10%;SMT;Screw Termination
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BDS2A100330RK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SOT-227-2
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • Series
    BDS, CGS
  • Size / Dimension
    1.488Lx1.000W 37.80mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    100W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    100W
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Style
    M4 Threaded
  • Coating, Housing Type
    Epoxy Coated
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm