  • BDS4E100150R0J
BDS4E100150R0J
advertisement
Manufacturer No:
BDS4E100150R0J
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-BDS4E100150R0J
Package:
SOT-227-4
Datasheet:
BDS4E100150R0J
Description:
Planar Resistors - Chassis Mount BDS 4 E 100 150R+ 150R 5%
Step5Bar-code shipping tag
BDS4E100150R0J
    Thick Film
  • Power (Watts)
    100W
  • Lead Style
    M4 Threaded
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    SOT-227-4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.496Diax1.004L 38.00mmx25.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm