  • BF014E0124J
BF014E0124J
advertisement
Manufacturer No:
BF014E0124J
HK JDW NO:
66-BF014E0124J
Datasheet:
BF014E0124J
Description:
BF 0.12μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BF014E0124J
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Size Code
    3010
  • Dissipation Factor
    0.8 %
  • Custom Capabilities
    Other Tolerances On Request
  • Height
    6.5024mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    2.5mm