  • BF014G0822K--
BF014G0822K--
advertisement
Manufacturer No:
BF014G0822K--
HK JDW NO:
66-BF014G0822K--
Datasheet:
BF014G0822K--
Description:
BF 8200pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BF014G0822K--
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm