  • BF014I0472JDA
BF014I0472JDA
advertisement
Manufacturer No:
BF014I0472JDA
HK JDW NO:
66-BF014I0472JDA
Datasheet:
BF014I0472JDA
Description:
BF 4700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BF014I0472JDA
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Size Code
    3010
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    2.5mm