  • BFC-D40-22-1-002
BFC-D40-22-1-002
advertisement
Manufacturer No:
BFC-D40-22-1-002
Manufacturer:
BDNC (HOLDING) LIMITED
HK JDW NO:
98-BFC-D40-22-1-002
Package:
Datasheet:
Description:
SPEAKER VLO 1-OHM 40MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC-D40-22-1-002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Paper
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Size / Dimension
    1.567Dia 39.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Eyelet
  • Type
    Subwoofer
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    1Ohm
  • Power - Max
    8W
  • Frequency Range
    10Hz~20kHz
  • Power - Rated
    3.5W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    83.00
  • Efficiency - Type
    Sound Pressure Level (SPL)
  • Efficiency - Testing
    500mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm