  • BFC233610334
BFC233610334
advertisement
Manufacturer No:
BFC233610334
HK JDW NO:
886-BFC233610334
Datasheet:
BFC233610334
Description:
MKP336 1 0.33μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 275V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233610334
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    9.199987g
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKP336 1
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    13mm
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Insulation Resistance
    15GOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    23mm
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm