  • BFC233611224
BFC233611224
advertisement
Manufacturer No:
BFC233611224
HK JDW NO:
886-BFC233611224
Datasheet:
BFC233611224
Description:
MKP336 1 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 275V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233611224
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKP336 1
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    31mm
  • Width
    11mm