  • BFC233617103
BFC233617103
advertisement
Manufacturer No:
BFC233617103
HK JDW NO:
886-BFC233617103
Datasheet:
BFC233617103
Description:
MKP336 1 10000pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 275V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233617103
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP336 1
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    5.0038mm