  • BFC233624682
BFC233624682
advertisement
Manufacturer No:
BFC233624682
HK JDW NO:
886-BFC233624682
Datasheet:
BFC233624682
Description:
MKP336 2 6800pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233624682
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP336 2
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.0132mm