  • BFC233626105
BFC233626105
advertisement
Manufacturer No:
BFC233626105
HK JDW NO:
886-BFC233626105
Datasheet:
BFC233626105
Description:
MKP336 2 1μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 131
Step5Bar-code shipping tag
BFC233626105
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Series
    MKP336 2
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    21mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    31mm
  • Width
    11mm