  • BFC233627154
BFC233627154
advertisement
Manufacturer No:
BFC233627154
HK JDW NO:
886-BFC233627154
Datasheet:
BFC233627154
Description:
Film Capacitors .15uF 10% 275volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233627154
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP336 2
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    6924
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    17.5mm