  • BFC233627155
BFC233627155
advertisement
Manufacturer No:
BFC233627155
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-BFC233627155
Package:
Radial
Datasheet:
BFC233627155
Description:
MKP336 2 1.5μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233627155
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKP336 2
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    13.0048mm