  • BFC233826152
BFC233826152
advertisement
Manufacturer No:
BFC233826152
HK JDW NO:
886-BFC233826152
Datasheet:
BFC233826152
Description:
CAP FILM 1500PF 20% 630VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233826152
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    599.989307mg
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Series
    MKP338 2
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 310
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    3916
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    10mm
  • Width
    4mm