  • BFC233842104
BFC233842104
advertisement
Manufacturer No:
BFC233842104
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-BFC233842104
Package:
Radial
Datasheet:
BFC233842104
Description:
MKP338 4 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 800V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233842104
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP338 4
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.9944mm