  • BFC233861102
BFC233861102
advertisement
Manufacturer No:
BFC233861102
HK JDW NO:
886-BFC233861102
Datasheet:
BFC233861102
Description:
Film Capacitors .001uF 10% 300volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233861102
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP338 6
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    10mm
  • Width
    3.9878mm