  • BFC233864182
BFC233864182
advertisement
Manufacturer No:
BFC233864182
HK JDW NO:
886-BFC233864182
Datasheet:
BFC233864182
Description:
MKP338 6 1800pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233864182
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP338 6
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    3.9878mm