  • BFC233865102
BFC233865102
advertisement
Manufacturer No:
BFC233865102
HK JDW NO:
886-BFC233865102
Datasheet:
BFC233865102
Description:
MKP338 6 1000pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233865102
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKP338 6
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    3.9878mm