  • BFC233912272
BFC233912272
advertisement
Manufacturer No:
BFC233912272
HK JDW NO:
886-BFC233912272
Datasheet:
BFC233912272
Description:
Cap Film 0.0027uF 310VAC PP 10% RDL Loose in Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233912272
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    10mm
  • Width
    4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200, X2
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKP339
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    2700pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm