  • BFC233913823
BFC233913823
advertisement
Manufacturer No:
BFC233913823
HK JDW NO:
886-BFC233913823
Datasheet:
BFC233913823
Description:
MKP339 0.082μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233913823
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Series
    MKP339
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    6920
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    5mm