  • BFC236962223
BFC236962223
advertisement
Manufacturer No:
BFC236962223
HK JDW NO:
886-BFC236962223
Datasheet:
BFC236962223
Description:
MKT369 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236962223
  • Factory Lead Time
    49 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKT369
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.232W 12.50mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.390 9.90mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.8928mm