  • BFC237353184
BFC237353184
advertisement
Manufacturer No:
BFC237353184
HK JDW NO:
886-BFC237353184
Datasheet:
BFC237353184
Description:
MKT373 0.18μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237353184
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT373
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.276W 17.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    17.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    12mm