  • BFC237542752
BFC237542752
advertisement
Manufacturer No:
BFC237542752
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237542752
Package:
Radial
Datasheet:
BFC237542752
Description:
7.5nF Film Capacitor 5% Radial Radial 2kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237542752
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    7.5nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Length
    26mm