  • BFC237562222
BFC237562222
advertisement
Manufacturer No:
BFC237562222
HK JDW NO:
866-BFC237562222
Description:
2.2nF Film Capacitor 5% Radial 1.6kV-DC 500V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237562222
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Diameter
    6.5mm
  • Length
    26mm