  • BFC237565102
BFC237565102
advertisement
Manufacturer No:
BFC237565102
HK JDW NO:
866-BFC237565102
Description:
1nF Film Capacitor 3.5% Radial 1.6kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237565102
  • Tolerance
    3.5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Lead Pitch
    15mm
  • Length
    18.5mm