  • BFC237572392
BFC237572392
advertisement
Manufacturer No:
BFC237572392
HK JDW NO:
866-BFC237572392
Description:
3.9nF Film Capacitor 5% Radial 2kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237572392
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Length
    26mm