  • BFC237573222
BFC237573222
advertisement
Manufacturer No:
BFC237573222
HK JDW NO:
866-BFC237573222
Description:
2.2nF Film Capacitor 3.5% Radial 2kV-DC 600V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237573222
  • Tolerance
    3.5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Diameter
    8.5mm
  • Length
    26mm