  • BFC237575103
BFC237575103
advertisement
Manufacturer No:
BFC237575103
HK JDW NO:
866-BFC237575103
Description:
10nF Film Capacitor 3.5% Radial 2kV-DC 600V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237575103
    Radial
  • Weight
    2.700009g
  • Tolerance
    3.5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    27.5mm